İkinci El

İkinci El Buzdolabı

4 Aralık 2020 Yazar admin 0

Beyaz eşya sektöründe ikinci el piyasasında farklı markalara rastlamak mümkündür. Büyük bir pazar olan ikinci el eşyada özellikle buzdolabı arayanlar için her marka ve modele rastlamak mümkündür. Beyaz eşyada satmak isteyenler kadar almak isteyenlere de ikinci el de rastlamak mümkündür. Daha ekonomik şekilde beyaz eşya sahibi olmak isteyenler de ikinci el eşya kullanımını tercih etmektedir.

 İkinci El Fiyatın Belirlenmesi

 Buzdolabını değiştirenler eski eşyalarını ikinci el pazarında değerlendirmek istemektedir. Yine farklı bir şehre taşıyanlar, okulu biten öğrenciler gibi farklı nedenlerle eşya satanlar bulunmaktadır. Nedenler farklı olsa da kullanılmayan eşyanın paraya çevrilmesi gereken durumlar oluşabilmektedir. Buzdolabını satmak isteyenler İstanbul spotçular piyasasında satış yapabilmektedir. Fakat buzdolabının satılabilmesi için çalışır durumda olması gerektiği unutulmamalıdır.

 Her marka ve model de ikinci el buzdolabı alanlar bulunmaktadır. Fakat marka ve modele göre fiyatları değişmektedir. Eşyanın eskiliği, arıza durumu gibi farklı noktalarla eşyanın gerçek değeri belirlenmektedir. Buzdolabını satmak isteyenler bu kriterler dahilinde fiyat araştırması yapmalıdır.

 Satan kişinin zarar etmemesi açısından gerçek bedelin belirlenmesi önemlidir. Bazı markalar daha fazla tercih edilmesi nedeniyle daha yüksek fiyatlara alıcı bulabilmektedir. İkinci el eşya satarken fiyat konusunda birçok farklı sebep etkili olabilmektedir.

 Beyaz eşya satarken piyasadaki eşdeğerleri ile de kıyaslama yaparak gerçek bedeli belirlenmektedir. Tüm noktaların incelenmesinden sonra belirlenen fiyat satıcıya sunulmaktadır. Anlaşma halinde dolaplar nakit ve gerçek piyasa değeri üzerinden alınmaktadır.

İstanbul Hizmet Bölgelerimiz

Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu,